Čchi - kung

Verze pro tiskVerze pro tisk

 Zkušenost proudící prány a hlubokého uvolnění (nejen) pro adepty jógy

Zkušenost proudění energie (prány, čchi) v ásanách posouvá jejich praxi na zcela novou úroveň. Díky ní dokážeme ásany správně postavit a vydržet v nich s minimálním úsilím, neseni jen silným proudem své prány. Skrze uvolnění, které proudění energie umožňuje, si uvědomíme, že do praxe ásan často vkládáme přílišné úsilí, že jsme v nich napjatí a nemůžeme tak využít všechen přínos, které nám jejich cvičení nabízí. Uvolnění a schopnost pracovat s vnitřní energií pak oceníme nejen při cvičení jógy, ale při všem, co v životě děláme a zažíváme.

Během víkendového kurzu čchi-kung Orel v hnízdě Vás naučíme:

-          dokonale uvolnit své tělo pomocí jednoduché automasáže, cvičení pohybové sestavy stylu Orel v hnízdě a relaxační techniky Průzračné tělo,
-          doslova si sáhnout na Vaši energii, abyste ji cítili ve svých rukách a věděli, o čem je přesně řeč,
-          základy postojů stylu Orel v hnízdě, které Vám umožní posílit svou energii a zvětšit množství energie, kterou Vaše tělo dokáže pojmout,
-          základy práce s myslí pro větší uvolnění, lepší soustředění a klid,
-          praxi Velkého úsměvu, díky které dokážete snadno změnit nepříjemné stavy mysli na příjemné.

Komu je kurz určen:

Každému bez ohledu na věk či zdravotní omezení. Předchozí znalost jógy ani čchi-kung není pro účast potřebná.

Co s sebou:

Veškeré pomůcky potřebné pro cvičení jsou k dispozici na místě. Cvičí se v pohodlném, volnějším oděvu a botách s rovnou (nešpinící) podrážkou určených pro použití uvnitř.

Kdo kurz vede:

Kurz povede hlavní instruktor stylu Orel v hnízdě Dr. Pavel Simon, který jej přivezl do České republiky a již 17 let se věnuje jeho praxi i výuce. Přínos čchi-kung pro cvičení jógy dobře zná, protože cvičí i Iyengarovu jógu. V minulosti vedl společně s Vaškem a Maruškou Hoškovými letní kurzy kombinující obě tato cvičení.

Kde se dozvíte další informace o čchi-kung Orel v hnízdě:

Více se o cvičení čchi-kung Orel v hnízdě dozvíte na stránkách www.orelvhnizde.cz nebo z videí na Youtube (http://www.youtube.com/user/orelvhnizde).
Pavel Simon